wtorek, 11 czerwca 2013

Hardmode - trudniejszy tryb szamanaJak dana mysz uzbiera 1000 uratowanych myszek na trybie normalnym, może włączyć trudniejszy tryb Hardmode. Myszy na ogół po zebraniu tylu uratowanych zmieniają tylko kolor. Jednak jak ktoś się używa trudniejszego trybu, nie może korzystać z ducha (sp) oraz gwoździa czerwonego (b). Za to może używać totemu, któremu gracz nadaje formę. Może w totemie znajdować się gwoźdź czerwony.
Jak chcecie zobaczyć jak sobie radzić jako dobry szaman zapraszam na room *shaman. Tam gracze mogą wam pokazać fajne sposoby na mapy.

Będą bardziej pokazywane obrazki niż tłumaczenie, bo jeśli nie ma podstaw jako szaman

Podstawa to dobry początek

Niektóre mapy zawierają wysepki, które można wykorzystać albo specjalne miejsca. Jak będziemy mieli dobry początek to jest większa szansa na zakończenie mapy z dużą ilościom uratowanych. Można wykorzystać elementy z mapy


 Elementy z mapy, czyli wysepki w powietrzu, mała przepaść, przez, którą inni mogą spaść.Można też wykorzystać elementy, o które można oprzeć deskę. To zaoszczędza czas przy budowaniu.Chmury
Element przez, którego nie mogą dotknąć myszki, ale zatrzymują przedmioty. Często jest jako utrudnienie na mapach, ale łatwo można to wykorzystać jeśli jest okazja. Na obrazku, strzałka pokazuje, gdzie jest ułożony bokiem balon. Można tego nie zauważyć, gdyż na balonie jest zbudowany duży karton.


Umacnianie/ usztywnianie
Można umacniać konstrukcje na zasadzie konstrukcji mostów lub dodając balony, gdyż myszki, biegające trochę ważą i mogę nam przechylić budowlę. Są też inne sposoby, ale to też jest zależne od mapy.


Inny sposób na mapę
Niekiedy mapy są trudne, a budowanie na około zajmuje dużo czasu, dlatego gracze wymyślili sposób. Przez cienkie obiekty można budować skrzynka połączona ze skrzynką lub balon z balonem zależy od mapy i woli gracza. Można też wykorzystać skrzynka i deska, ale to jest już mniej bezpieczny sposób, bo deska może zwalać myszki. Spokojnie do dwóch kartonów może przyłączać elementy, ale jeśli będziemy mieli taki sam efekt jak na obrazku. Gdyż nie zawsze można w ten sposób budować lub nie zawsze wyjdzie oczekiwany efekt.

Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami
Czyli mapy z wiatrem, inną grawitacją lub w ogóle z odwrotnym przyciąganiem, czyli myszki latają i nie mogą chodzić normalnie. Tu jest już potrzebna pomysłowość i kreatywność.  Przykłady mapa z lodem jest z silnym wiatrem w prawo, a mapa z czekoladą z odwrotnym przyciąganiem.

Przykłady Można zauważyć, że na żadnym z obrazków nie jest wykorzystany czerwony gwóźdź. Jeśli będzie mieli problem z daną mapą wyślijcie kod, a ja postaram się wam pomóc. Oczywiście wszystko zależy od naszej pomysłowości, jeśli inaczej robicie dane mapy, ale ratujecie inne myszki, to świetnie.

Moja rada co do totemów, jeśli macie problem z budowaniem, to dajcie sobie prosty totem, np przeźroczysta deska z B, im większy totem tym mniej praktyczny i trudniej go wykorzystać bez szkód.

Można używać skrótów klawiszowych do tworzenia przedmiotów od 1-9. 


Pozdro ;*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz